مشفق
به وبلاگ سیاسی اجتماعی فرهنگی علی موحدی خوش آمدید 
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
لینک دوستان
 
با عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی و التماس دعا از همه عزیزان در این روز عظیم. ان شاء الله خداوند عزاداریهای شما را اجر دوچندان دهد و عاقبت همگی ما را ختم به خیر و محشور با ائمه اطهار نماید.
خاطره ای هم هست مربوط به گذر قافله اسرا در لبنان و دشمنی اهل یک ده و عاقبتشان و استقبال ده دیگر و حسن عاقبتشان:

به گزارش خبرگزاری پانا، حاج محمد آقای نوروزی می گفتند: یک سفر لبنان بودم. آنزمانی که شهید چمران هم زنده بود . به واسطه امام موسی صدر رفته بودیم لبنان .یک روز کنار چمران بودیم . شهید چمران مرا صدا زد و گفت : محمد بیا !
رفتم کنارش .روی یک تپه به حالت نیم خیز دراز کشید و در حالیکه دوربینی به دست داشت گفت : بیا ببین .در سینه کش یک تپه یک روستا را به من نشان داد و گفت ببین .دوربین را گرفتم و دیدم .

چمران به من گفت : این روستا ، روستایی است که وقتی کاروان امام حسین در راه شام بودند ، اهالی این روستا برای کاروانیان ، نان و غذا آورده اند .
بعد چمران با دستش یک روستای دیگری را به من نشان داد و گفت : آنجا را هم ببین .

با دوربین نگاه کردم .تقریبا فاصله ی زیادی باهم نداشتند اما خب از هم دور بودند و ما چون از روی بلندی می دیدیم ،خوب به هر دو روستا اشراف داشتیم .
شهید چمران گفت :تمام اهالی  این یکی روستا وقتی کاروان اهل بیت به اینجا رسیدند ، اهل بیت را سنگ باران کرده و هلهله کردند .
بعد شهید چمران به من گفت :
هر دو روستا در تیر رس موشک های اسرائیلی هستند . اما تا زمانی که من به یاد دارم آن روستایی که برای اهل بیت غذا آوردند یک دانه موشک اسرائیلی ها هم به آن برخورد نکرده است .
اما این یکی روستا ، هر بار اسرائیلی ها موشک میزنند انگار فقط باید به این روستا بخورد و هرچه موشک است نصیب این روستایی می شود که اهل بیت حسین را سنگباران کرده اند و ماهم هر تدبیری اندیشیدیم که این روستا بمباران نشود ، نشد که نشد !

منبع:(خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان moodkerbes.mihanblog.com )

[ ۱۳٩٢/۱٠/٢ ] [ ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ ] [ علی موحدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

ده سال است که مشغول امور حقوقی هستم و پنج سال است که به شغل سردفتری اسناد رسمی اشتغال دارم و کارشناسی ارشد حقوق بین الملل هستم .آماده شنیدم نقدها و نظرات دلسوزانه شما خواهم بود موفق باشید. با آرزوی اعتلای روز افزون ایران اسلامی و ایرانیان و همچنین عزت و افتخار عدالت خواهان و حق مداران عالم . یا علی مدد
آرشيو مطالب
RSS Feed